Jak vzniklo logo

Logo vznikalo za spolupráce celé rodiny. Každý přidal něco. Někdo dával nápady, jiný zase zpracovával myšlenky graficky a další dávali kritické názory na to, co vznikalo. Pro zajímavost se můžete podívat na některé z variant:

  

Pořád to nebylo ono. Pak přišel nápad. Když celá rodina dělá na jednom tématu, mohlo by to být něco, co v tomu logu bude patrné. Seskupení „V“. Pak už to bude jen o tom, jak to poskládat, aby to dobře vypadalo.

V tomto okamžiku se objevily další zajímavé souvislosti. Jemnou zkomoleninou jména VAHALA vznikne slovo VALHALLA, a když se podíváte na význam tohoto slova, najdete na Wikipedii: v severské mytologii se jedná o „Síň padlých“, (do této síně mohou pouze bojovníci, kteří padli v boji). Toto téma nás zaujalo a sledovali jsme jej dále. Jeden ze symbolů této síně byl „Valknut“. Toto jsou některé z variant ztvárnění.

 

Pro vysvětlení významu opět využiji Wikipedii: je to složenina slov ze staré severštiny, valr-zabitý, válečník a knut-uzel a je to symbol složený ze tří propletených trojúhelníků. Dá se přeložit několika způsoby – např. Odinovo srdce nebo uzel nebo také 9 světů severské mytologie. Dále symbol vyjadřuje posvátnou číslici 3. V mytologii a numerologii se s touto číslovkou setkáváme téměř všude. Minulost, přítomnost a budoucnost, matka, otec a dítě, dětství, dospělost a stáří a i křesťanství používá Otec, Syn a Duch svatý. Dále, když se podíváme na datum narození jmenovce naší společnosti – 3.9. – je tato podobnost nádherně zavádějící a byl by hřích tuto nápovědu nevyužít…

Na závěr zkuste si Valknut otočit o 180st. Trochu zjednodušit. Vznikne vám naše logo, to ostatní je jen drobné grafické doladění. Co vy na to? Není to zajímavý příběh?